Jak vybrat garážová vrata

Zjistěte, jak si krok za krokem vybrat nová garážová vrata, která splní vaše konkrétní požadavky.


KROK 1: Jaký typ vrat vybrat?

Jaká vrata zvolit? Rolovací, dvoukřídlá, nebo sekční garážová vrata?

Sekční garážová vrata mají pevnější konstrukci (nedeformují se), vyšší tepelnou izolaci a ochranu proti větru, dešti a sněhu.

Díky mechanické odolnosti a pevnosti se pyšní vysokou životností. Snadno se obsluhují i udržují.

Navíc do nich lze snadno instalovat vestavěné vchodové dveře, okénka na prosvětlení místnosti nebo větrací mřížky se síťkou proti hmyzu.


KROK 2: Barevné provedení vrat

Barvu vrat vyberte s ohledem na barvu oken, dveří, fasády, nebo oplocení.


KROK 3: Rozměr garážových vrat

Základem je stavební otvor. Jeho velikost volíte nejenom podle omezení stavby, ale také podle velikosti nebo množství aut.

TIP: Chcete v garáži parkovat více vozů? Pak doporučujeme místo jedněch vrat zvolit dvě nezávislá vrata se středovým sloupkem.

Chcete vyměnit vrata na existující garáži? Pak se řiďte aktuálním stavebním otvorem. Nebo, máte-li možnost, upravte stavební otvor dle svých představ.

Garážová vrata vyrábíme na míru, takže je můžeme přizpůsobit vašemu stavebnímu otvoru. Pokud nenajdete odpovídající velikost garážových vrat v e-shopu, pak zvolte poptávku vrat na míru. A my garážová vrata připravíme tak, abyste nemuseli provádět stavební úpravy.

Chcete mít pod zvednutými vraty větší prostor? Vyrobíme vám vrata až do výšky 20 cm pod strop. Vrata nemusí být vždy vysoká jako stavební otvor.

Pro průjezd můžete využít celou šířku stavebního otvoru, protože vrata se montují na vnitřní stěnu místnosti. Pokud například měníte stávající vrata s rámem, průjezd může být o chybějící rám větší.

Pokud je stávající rám souběžně s vnitřní stěnou, lze tento rám využít i jako pevný podklad pro montáž sekčních garážových vrat. Špalety otvoru je pak možné srovnat třeba fasádním polystyrenem a opatřit omítkou.

TIP: Sekční garážová vrata lze instalovat i do obloukových otvorů, kde lze využít maximální možnou šířku a výšku otvoru pro průjezd.


KROK 4: Pohon garážových vrat

Máte v garáži přívod elektřiny? Pak rozhodně doporučujeme elektrický pohon garážových vrat. Získáte tak komfortní a bezpečné ovládání pomocí dálkového ovladače. Elektrický pohon lze navíc doplnit i o ovládací tlačítko (drátové i bezdrátové) umístěné uvnitř místnosti nebo u vstupních dveří. K dalším výhodám elektrického pohonu patří vyšší bezpečnost a také schopnost po 3 minuty po otevření a uzavření vrat osvětlení garáže pomocí zabudovaného LED světla v el. pohonu. El. pohon je vybaven bezpečnostní pojistkou při nájezdu vrat na překážku, vrata se zastaví a znovu otevřou.

Co v případě výpadku elektřiny? Vrata lze jednoduše odblokovat a ručně otevřít a to zevnitř i z venku zámkem.

Nemáte-li k dispozici přívod elektřiny, můžete zvolit ruční ovládání vrat pomocí madla, nebo řetězové převodovky.


KROK 5: Zabezpečení vrat

Pokud zvolíte elektrický pohon garážových vrat, máte o bezpečnost postaráno. A jestliže chcete zabezpečení zvýšit, pak můžete sáhnout po Přídavné bezpečnostní západce, nebo Oboustranném přídavném zámku.


KROK 6: Tepelná izolace vrat

Naše sekční garážová vrata jsou velmi dobře zateplená. Stará se o to panel o tloušťce 4 cm, PUR pěna, a také boční, vrchní a spodní celoobvodové těsnění. Vrata jsou utěsněná proti vodě, sněhu, větru. Díky tomu v místnosti udržují příjemnou teplotu i v zimě bez nutnosti vytápění.


KROK 7: Vyberte si garážová vrata

Nenajdete-li v e-shopu vrata s rozměrem vašeho stavebního otvoru, a otvor nechcete předělávat, pošlete nám poptávku na míru.

Každá objednávka bude se zákazníkem ověřena, případně upravena a následně potvrzena.